Buďte originální a odtrhněte se od stáda

Prodejny a obchodní domy jsou přeplněné unifikovaným zbožím rozličných značek. Je možné zakoupit trika různých barev a motivů, ale všechny jsou vyráběná ve velkých sériích, takže máte možnost koupit si jen taková trika, která už nosí tisíce lidí. Pokud nechcete podporovat obrovské společnosti, které chrlí tisíce triček, zvolte alternativu v podobě potištěných triček.

Poslední dobou jsou čím dál více oblíbená trika, která jsou vtipná, kreativní a nehonosí se přední světovou značkou. Nejedná se však o nekvalitní produkty. Jsou to poctivá trika, které jsou doplněná o tématickou grafiku. Pro lepší přehlednost jsou rozdělená do jednotlivých kategorií – Vtipná trika, Geek trika, Meme trika, Textová trika, 3D trika, Ostatní trika – která potěší i nejnáročnější zákazníky.

Trika si však nejvíce užijí svobodomyslní lidé, kteří jsou otevřeni každé legraci. Nabídka různých variant triček je opravdu veliká, proto si vybere opravdu každý. Přesto nejsou všechna trička vhodná do všech situací.  Každé zaručeně způsobí zvednutí koutků do úsměvu, ale některá byste měli raději vynechat, pokud jdete třeba na důležitý pracovní pohovor.

Není triko, jako triko

Přesto jsou trička s potiskem velice oblíbená, protože skrze ně můžete vyjádřit svůj názor, ať už se jedná o politiku, nebo nějaké volnější téma. Vhodným motivem na potisk jsou různé legendární hlášky z filmů, karikatury, nebo třeba krátké meme komiksy. Některé motivy už dokonce téměř zlidověly.

Vtipně potištěná trička nemají zas tak dlouhou tradici. Masověji se začala objevovat na prodejních pultech a e-shopech až s postupným rozvojem seriálů. Jedním z nejznámějších je britský sitcom The IT crowd, ve kterém taková trička s oblibou nosil Roy Trenneman, který spolu s Mossem tvořili specifickou dvojici ajťáků.

V současné době se těší vysoké oblibě například v americkém seriálu The Big Bang theory. Tato trika pomáhají dobarvit specifický charakter doktora Sheldona Coopera. Postupně jsou trička s potiskem čím dál populárnější a lidé, kteří je nosí, už nejsou považováni za podivíny, nebo dokonce geeky.

Buďte kreativní, stmelte partu!

Obvykle jsou už trička předpřipravena od odborných grafiků, kteří vyladí vtipné triko do posledních detailů. Někdy je ale možné projevit i svůj talent a navrhnout si triko zcela podle svých představ.  V tomto případě můžete zcela popustit uzdu své fantazii a ukázat světu, co ve vás vězí. Pokud se návrh extrémně povede, může se stát, že bude návrh odkoupen a zařadí se mezi oblíbené motivy od předních grafiků.

Prostřednictvím potištěných triček nemusíte šířit jen vtip, ale také stejné hodnoty. Máte kolem sebe partu přátel? Proč si neudělat trika, se kterýma se vždy a všude poznáte. Mohou být vhodná například pro návštěvu hospod v jednom týmu, nebo i pro jiné výkony, třeba sportovní. Využití potištěných triček je široké a je jen na vás, kam si ho vezmete.