Jak je to s tou inspirací?

Při tvorbě návrhů triček s potiskem je zapotřebí hodně fantazie a kreativity. Není jednoduché vymyslet něco, co je nové a někoho zaujme. Občas se spálíme a neúspěšný návrh musíme vyřadit, ale většinou se nám daří trefit do vkusu zákazníků.

Inspiraci hledáme, kde se jenom dá. Studnicí nápadů a motivů jsou například filmy. Především kultovní, které zná celý svět. Kdo ještě neviděl tričko, které parodovalo Hvězdné války, jako by nežil. Kinematografie je rozmanitá a nabízí mnoho příležitostí k volné adaptaci na triko. A když dojdou filmy, najde se nějaký námět v seriálech.

Mnoho nápadů pochází z přírody. Motivy fauny a flóry jsou velice žádané zejména v podobě 3D tisku. Taková trika jsou velice realistická a neustále udivují. Mohou být děsivá, ale také roztomilá. Kdo by odolal dívce, která má na tričku koťátko? Takové dvě roztomilé bytosti přeci nejde jen tak přehlédnout.

To nejlepší vznikne samo!

Některé nápady nám spadnou přímo do klína, protože některé situace se nedají vymyslet, ty se prostě stanou. Jednat se může například o nejrůznější společenská témata, ale také o politiku, nebo sport. Některé bizarní situace si přímo říkají o to, aby se nějakým způsobem zaznamenaly na trička a jiný textil. Jsou však i politici, kteří ani nemusí udělat žádné faux pas, protože i jen samotná karikatura je nadmíru vtipná.

Nezanedbatelná část nápadů přichází také z oblasti historie. Náměty mohou mít například podobu citátů významných osobností. Výjimkou však nejsou ani důležité milníky naší historie. V těchto případech se více než kdy jindy používá nadsázka, ironie a satira. Někdy se může stát, že už je sranda až za hranou, ale většinou záleží spíš na úhlu pohledu a na umění udělat si srandu i z vážnějších věcí. Je důležité, aby si lidé připomínali významné události historie, a proč si to nepřipomenout zábavnou formou? Potištěná trika se přeci stejně berou s nadhledem.

Nové grafické nástroje přináší nové možnosti

Velký rozvoj vtipných triček přišel v posledních letech. Lidé se sžili s počítači a mnoho z nich umí doslova zázraky. Softwarové nástroje jsou dostupnější než před lety a hodně lidí se baví tvorbou rozmanitého designu, který jde někdy aplikovat také na trika. Lidová tvořivost se projevuje také čím dál častěji na sociálních sítí. Jednotlivý uživatelé se doslova předhánějí, kdo udělá lepší vtípky. Taková tvorba může mít podobu textu, ale čím dal častěji také komiksu nebo obrázků.

S rozvojem grafických nástrojů souvisí i další možnosti. Pokud se vám nelíbí žádná trika z nabízeného sortimentu, máte možnost vytvořit si vlastní návrh. Třeba v sobě objevíte skrytý talent a stane se z vás statný grafik, ale i když se grafikou živit nebudete, budete mít aspoň tričko s potiskem podle svého gusta.