Jaké existují metody potisku?

Pro potisk triček se používají tři základní technologie. Důležité je pochopitelně vybrat tu, která bude pro vaši zakázku nejvhodnější. Aby bylo ale možné učinit správné rozhodnutí, je třeba se podívat na konkrétní technologie trochu důkladněji. Metoda potisku se vybírá podle více faktorů, mezi které patří například zvolený materiál textilu nebo požadované množství jednotlivých kusů. Zajímá vás, v čem se od sebe metody potisku textilu liší?

Sítotisk

A začneme nejpoužívanější metodou potisku a tou je takzvaný sítotisk. Ten pro vás bude tím pravým v případě, že plánujete objednávku více kusů triček, jelikož potisk jednoho trička by pro vás byl v tomto případně nevýhodný. To je dáno především vyšší náročností přípravy samotného tisku. Přesto se jedná o hojně využívaný typ tisku u většiny světoznámých výrobců textilu, jelikož tato metoda zaručuje přesný a kvalitní potisk, který slibuje dlouhou trvanlivost a stálost barevných odstínů. Tisk probíhá pomocí speciální tkaniny z polyesteru, na kterou je nanesena šablona s požadovaným motivem. Ta je za pomoci osvícení vtisknuta do textilu a tričko je na světě. Tato metoda je jednou z nejmodernějších, takže pokud uvažujete o větším množství triček, sítotisk je pro vás tou nejlepší volbou.

Digitální transfer

Rádi byste si nechali potisknout jen menší množství triček? S digitálním transferem to není žádný problém. Tato metoda je totiž přímo určena pro tisk méně kusů. Mezi její hlavní přednosti patří možnost tisknutí i složitějších obrázků, takže vaší fantazii se v tomto případě meze rozhodně nekladou. Digitální transfer tak ocení zejména ti kreativnější z vás, kteří se na motivu potisku skutečně chtějí vyřádit. Bohužel tento způsob ale nebude to pravé, pokud plánujete trička používat například pro sport a podobně, jelikož během něj by mohlo snadno dojít k poškození potisku. Způsob tisknutí probíhá pomocí nažehlení motivu na textil a to prostřednictvím transferového papíru. Samotná aplikace je velmi snadná, takže i s dobou dodání budete jistě velmi spokojeni.

Digitální tisk

Moderní doba si žádá i moderní metody potisku, a tak vznikl digitální tisk, který vám přináší kvalitní barvy a perfektně natištěné motivy. Příprava vzorů pro digitální tisk je velmi snadná a podobně je na to i následná údržba. Trička, která jsou potištěna digitálně, totiž můžete pohodlně i žehlit. Jedná se opět o variantu pro menší počet kusů triček. Pokud chcete potisk co nejrychleji a nejkvalitněji, volte digitální tisk, který je v dnešní době velmi populární právě díky kvalitnímu provedení a rychlosti realizace. Používají se během něj pigmentové barvy na vodní bázi, které skvěle drží a nabízí pestrou paletu všech možných odstínů. Potisk skvěle drží a také výborně kryje.